fbpx

התמחות - ד"ר מארק ביילין מומחה לדיקור סיני בראשון לציון

דיקור סיני לטיפול בתסמונות כאב

הכאב הוא תופעה ביולוגית חיונית אשר בתנאים רגילים ממלאת את תפקידו של מנגנון ההגנה הפיזיולוגי העיקרי. הוא מגייס את כל המערכות התפקודיות הדרושות להישרדות האורגניזם, ומאפשר לו להתגבר על ההשפעות המזיקות שעוררו את הכאב, או להימנע מהן. כ-90% מכלל המחלות קשורות לכאב. על פי מחקרים שונים, בין 7% ל- 64% אנשים מהאוכלוסייה חווים מתחושת כאב חולפת, ואילו 7.6% עד 45% סובלים מכאבים חוזרים או כרוניים.

קרא עוד...

דיקור סיני לטיפול במחלות נוירולוגיות

שיטות הדיקור הגיעו מטיבט ומהודו, ובמשך שלושת אלפים שנה הסינים פיתחו אותן יותר ויותר. שיטות הדיקור שונות במהותם מכל העקרונות הידועים של הרפואה המערבית. עם זאת, ארגון הבריאות העולמי (WHO) הכיר באופן רשמי בדיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוכיה, רפואה סינית מסורתית - TCM) כטיפול קונבנציונלי וממליץ להשתמש בו לטיפול במחלות רבות.

קרא עוד...

דיקור סיני בטיפול במתח פסיכולוגי, חרדה ודיכאון.

תנאי החיים וניהול אורח חיים מודרניים הם הגורמים למחלות רבות. פעילות גופנית ומצבי לחץ יכולים להניע את הגוף, אך גם להוביל למחלות. לחצים, במיוחד אם הם תכופים וממושכים, משפיעים לרעה על מצבו הפסיכולוגי ועל בריאותו הגופנית של האדם. נכון לעכשיו, מתפתח כיוון חדש ברפואה, הנקרא רפואה פסיכוסומטית, הרואה בכל מיני מתח את הגורם העיקרי או הנלווה להתפתחות מרבית המחלות.

קרא עוד...

דיקור סיני לטיפול במיגרנות וכאבי ראש

על פי ארגון הבריאות העולמי, כאבי ראש קבועים הם אחת ההפרעות השכיחות ביותר במערכת העצבים. הם נגרמים על ידי גורמים שונים ויכולים להיות תסמינים של מחלות שונות - מגלאוקומה ועד גידולים במוח. אחד הסוגים המסתוריים ביותר של כאב ראש, מיגרנה, הוא מקורו העיקרי. משמעות הדבר הוא שהיא "עצמאית" ואינה שייכת לסימפטומים של בעיות אחרות: שינוי חד בדם או לחץ תוך גולגולתי, טראומה, גידול או שבץ מוחי.

קרא עוד...

דיקור סיני לטיפול בנדודי שינה

חשיבות רבה יש לה לשינה הנורמאלית, ובעיקר לאדם שרוצה לשמור על בריאותו. כשאדם יושן 6-8 שעות שרירי הגוף שלו יכולים להירגע לחלוטין. אבל אם הוא סובל מנדודי שינה, בלתי אפשרי להרגיע את הגוף והמוח. לפיכך, עבור אותו אדם הסובל מנדודי שינה, מצב זה מאיים על הופעת מחלות קשות מאוד כמו: נוירוזות, נוירסטניה, מחלה הקשורה לעליית לחץ דם ורבים אחרים. כ"בונוס" בעתיד הוא עלול לסבול מעייפות כרונית, חוסר יכולת להירגע, לחץ כרוני וסימפטומים אחרים של נדודי שינה.

קרא עוד...

דיקור סיני לטיפול במחלות בדרכי העיכול

קצב מהיר מדי של האירועים בחיים המודרניים, הכוללים אוכל תעשייתי ומהיר, לרוב חוסר היכולת לאכול או ללכת לשירותים בזמן, הרגלים רעים ואקולוגיה מורכבת של ערים מתועשות - כל זה מוביל לתחלואות במערכת העיכול - קוליטיס, דלקת קיבה, הצטברות גזים , בעיות בכבד וכו'.

קרא עוד...

דיקור סיני לטיפול באלרגיה

אלרגיות הן המחלה השכיחה ביותר, והן פוגעות ביותר מ-52% מאוכלוסיית העולם. הערמומיות שלה היא שתגובות אלרגיות יכולות להתרחש לדברים שונים לחלוטין. המחלה יכולה להתבטא בצורה של גירוד, פריחות או אדמומיות על העור. במקרים מסוימים יכולים להיות תסמינים חמורים ומסוכנים יותר - בצקת גרון, הלם אנפילקטי ואפילו תרדמת.

קרא עוד...

דיקור סיני לטיפול במחלות עור (דרמטיטיס כרונית ודרמטוזות)

בתרגול של רופא עור, לעיתים קרובות נתקלים במחלות הקשורות להפרעות במערכת העצבים המרכזית (CNS). כמו: אקנה, פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס, התקרחות, אקנה וולגריס, חזזית פלנוס, אקזמה, אורטיקריה, פריגיגו, ויטיליגו נחשבים דרמטוזים פסיכוסומטיים. 

קרא עוד...

דיקור סיני לטיפול באסתמה בסימפונות

אסתמה בסימפונות היא מחלה המאופיינת בהתקפי אסתמה הנובעים מעווית, בצקת וייצור מוגבר של ליחה בסמפונות. המחלה נגרמת בעיקר מהתארכות פתאומית של נשיפה, קוצר נשימה, צפצופים ושיעול, עצבנות, הזעה, לחץ בחזה ותסמינים קליניים אחרים. בקרבם קוצר נשימה הוא התסמין הקליני השכיח ביותר. גורמי סיכון למחלה זו הם תורשה, פגיעה בתפקוד המוח וסביבה מזוהמת.

קרא עוד...

דיקור סיני לטיפול במחלות בדרכי הנשימה ובסינוסיטיס

גופנו זקוק לחמצן כדי לנשום, וכל תא בגופנו זקוק לחמצן כדי לעזור בקליטת אנרגיה מהמזון ובביצוע תפקידיו החיוניים. מערכת הנשימה שלנו היא שמעבירה אוויר לריאותינו, מפרידה בין חמצן לשאר מרכיביו, ואז מעבירה אותו לשאר חלקי הגוף כדי להזין ולתחזק את החיים, מערכת הנשימה היא גם זו שמוציאה את הפחמן הדו חמצני מהגוף. כאשר מערכת זו נכשלת והגוף אינו יכול לספוג מספיק אוויר או להפריש מספיק פסולת, הדבר מביא לרמות חמצן נמוכות באופן מסוכן.

קרא עוד...

דיקור סיני לטיפול החלמה ושיקום לאחר סיבוכים מנגיף הקורונה COVID-19

התפרצות של זיהום בנגיף העטרה COVID-19 (דלקת ריאות מסוג חדש) שנגרמה על ידי נגיף העטרה SARS-CoV-2 החלה בסוף דצמבר 2019 בוווהאן, מרכז סין. ב-31 בדצמבר 2019 הודיעו הרשויות הסיניות לארגון הבריאות העולמי על התפרצות דלקת ריאות לא ידועה. זן זה של נגיף העטרה, הפוגע במערכת הנשימה האנושית, לא זוהה בעבר. רבים שוכחים שאחד המאפיינים העיקריים של קוביד הוא היעדר ראיות מדעיות מספיקות. קוביד מאופיין בפולימורפיזם של תסמינים קליניים וביטויו יכול להיות אינדיבידואלי מאוד.

קרא עוד...

סיוע מקצועי בירידה במשקל באמצעות דיאטה מהירה וקלה, מודרנית ויעילה. עיסוי אנטי צלוליט, מסלול דיקור סיני ופעילות גופנית

במשך 40 שנה של העיסוק ברפואה, נעזרתי בעשרות דיאטות שונות כדי לעזר למטופליי להשיל ממשקלם של מאות (ואולי אלפי) אנשים. ביניהם כאלה שהצליחו לרדת במשקל בגיל המעבר. הפופולריות של דיאטה כזו או אחרת בתקופות שונות אפשרה להשיל ממשקלם של כל מי שיש לו קצת רצון. הרצון המשותף שלי ושל כל מטופל, והטיפול שלי בדיקור סיני ועיסוי אנטי צלוליט, אפשרו לרבים ממטופליי להוריד כ-4-8 ק"ג  ממשקלם תוך 4-6 שבועות, ויש כאלה שאף הורידו כ-20-30 ק"ג לאחר 2-4 חודשים.

קרא עוד...

טיפול במחלות אוטואימוניות. דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי - TCM)

בריאות טובה משמעותה היא איזון דינמי של אנרגיות בגוף וזרימתן ללא הפרעה דרך ערוצי אנרגיה. אם הכל פתוח, אין "סכרים שנבנו" בשום מקום, אז הכל בסדר והאדם בריא. אם מופיע סימפטום של מחלה (סימפטום פירושו אות), צריך לחפש מה לא בסדר, איפה הזרימה חסומה. כמובן שבמקרים בהם קיים איום ממשי על החיים, הרפואה המערבית עובדת מצוין ולרוב מצילה חיים רבים. אבל בטיפול במחלות כרוניות, כמו למשל מחלות אוטואימוניות, דלקות פרקים או הפרעות עיכול, הרפואה האלטרנטיבית חזקה יותר. באמצעות שיטת הדיקור הסיני, ניתן, דרך נקודות הדיקור, לתקן את חוסר האיזון האנרגטי שמופיע בגופנו וגורם לתסמינים הנ"ל. 

קרא עוד...

טיפול במחלות אורולוגיות. דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי - TCM)

באופן מסורתי, אורולוגיה הייתה מומחיות המבוססת על פרוצדורות והאורולוגים הוכשרו לפתור במהירות מחלה על ידי ניתוח או אנדוסקופיה. בשנים האחרונות עברה האורולוגיה לרמה קלינית ומשרדית של טיפול בחולים; אורולוגים מתחילים להשתמש בשיטות משלימות ואלטרנטיביות. ארגונים כמו האגודה האמריקאית לאורולוגיה (AUA) וכן הוועדה לרפואה משלימה ואלטרנטיבית הכירו ודגלו בשילוב של שיטות אלטרנטיביות אלו, כולל דיקור סיני.

קרא עוד...

טיפול במחלות אנדוקריניות. דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי - TCM)

המערכת האנדוקרינית אחראית לתפקודים הורמונליים בגוף ומייצרת שלושים הורמונים שונים שכל אחד מהם עושה עבודה אחרת. מערכת זו שולטת בגדילה הפיזית, במצב הרוח, בייצור ההורמונים, בתפקוד הרפרודוקטיביות, בביצועים הנפשיים ובמערכת החיסון.

קרא עוד...

טיפול במחלות לב וכלי דם. דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי - TCM)

מחלות לב וכלי דם הן גורם המוות המוביל בעולם: אין סיבה אחרת שכל כך הרבה אנשים מתים מדי שנה. על פי הערכות ארגון הבריאות העולמי, בשנת 2020 בלבד מתו 17.9 מיליון בני אדם ממחלות לב וכלי דם. מספר זה הוא למעשה 31% מכלל מקרי המוות בעולם. 85% ממקרי המוות הללו נבעו מהתקף לב ושבץ מוחי. 

קרא עוד...

טיפול, החלמה, שיקום לאחר טראומה, פציעה, ניתוח, פרזיס ושיתוק עצבים. דיקור סיני

הרפואה הסינית מבוססת על הבנת דפוסים כפי שהם קיימים בטבע. אמנם דפוסים אלה הם אוניברסליים, אך הם באים לידי ביטוי באופן שונה אצל כל אדם. המשמעות היא ששני אנשים עשויים לחלות באותה מחלה או בעיה, כמו פציעה ביד, אך הטיפול בהם יכול להיות שונה מאוד בהתאם לדפוסים הספציפיים הגורמים לבעיה. כתרופה הוליסטית, דיקור סיני (דיקור סיני, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי-TCM) מקדם בריאות, מאזן בין דפוסי הגישה השונים אצל אדם מסוים ומנחה אותו לקראת ריפוי לאורך זמן.

קרא עוד...